Koncerty  RSS
Wieczór Jazzowy

Dodano: 17.10.2018 17:56 | 24 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Wieczór Jazzowy w Literatce przy Pl. Zamkowym

Tagi: Jazz
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Księża w służbie Niepodległej - wystawa i wykład

Dodano: 17.10.2018 17:56 | 26 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ustanowionego przez Sejm RP Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych, Fundacja Służba Niepodległej oraz Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce zapraszają na inaugurację wystawy „Księża w służbie Niepodległej”. Wykład otwierający wystawę wygłosi ks. prof. Józef Naumowicz. Wystawa oraz wykład poświęcone będą przybliżeniu sylwetek duchownych działających na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. oraz roli Kościoła Katolickiego w tym procesie.
Wydarzenie odbędzie się 19 października br. o godzinie 18.00 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 (w okolicy kampusu UKSW)
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!
Szczegóły: www.dobremiejsce.org

Tagi: Sejm
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Vladimir

Dodano: 16.10.2018 21:01 | 24 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

"Vladimir” to tekst słoweńskiego dramaturga Matjaza Zupančiča z 1997 roku. Jeden z pokoi w mieszkaniu Alesa, Masy i Mikiego zajmuje nowy lokator. Vladimir pojawia się w samą porę, bo trójka przyjaciół ma spore problemy z utrzymaniem mieszkania. Sęk w tym, że nowy lokator jest bardzo tajemniczy.
Ale przecież o Vladimirze coś jednak wiemy.
Ma za sobą skomplikowany życiorys i służbę w mundurze. Wiadomo, że kiedyś miał żonę, ale nie wiadomo co się z nią stało. Dla przyjaciół jest dobroduszny, dla wrogów - niebezpieczny. Vladimir to silny człowiek na trudne czasy, gotów pomóc każdemu, kto podziela jego zasady. Bo Vladimir ma zasady i wciela je w życie. I ma pieniądze.
Tyle wiemy o nim na początek, ale z czasem dowiemy się więcej. Vladimir nigdy nie wyprowadza się szybko, kiedy już się gdzieś wprowadzi.
Bo Vladimir nie wprowadza się do mieszkania. On wprowadza się do głowy.
autor: Matjaz Zupančič
rezyseria: Jan Naturski
scenografia: Marzena Wodziak
muzyka: Grzegorz Mazoń
współpraca reżyserska: Marcin Maziarzewski
plakat: Angelika Salska
presskit: Katarzyna Wierzba
foto: Marta Ankiersztejn
obsada:
Dagmara Bąk
Paweł Ferens
Jarosław Książek / Mieszko Barglik
Jędrzej Taranek
Sztuka “Vladimir” jest nam znana od paru lat, jednak dopiero teraz zdobyliśmy licencję od autora na realizację spektaklu. Wydaje nam się też, że czas jest odpowiedni na podjęcie tego tematu. Mimo, iż w tekście nie ma bezpośrednich nawiązań do współczesnej Rosji, Ukrainy i Vladimira Putina. Odnaleźliśmy w nimi wiele wspólnych mianowników. Chcemy wypowiedzieć się na ten temat, a teatr daje nam tą wyjątkową możliwość mówienia nie wprost o istotnych tematach. “Vladimir” nie jest tekstem politycznym i spektakl też taki nie będzie, tym większa jego siła, największą radością dla nas będzie jeśli widzowie sami znajdą te mianowniki.
Koproducja Teatru EKIPA i Teatru Druga Strefa
Spektakl współfinansuje m.st. Warszawa.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Festiwal Komedii Stolica

Dodano: 16.10.2018 19:52 | 21 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Po blisko 10 latach nieobecności do Warszawy wraca festiwal szeroko pojętej satyry z prawdziwego zdarzenia. Festiwal Komedii Stolica prezentować będzie takie formy satyryczne, jak: stand-up, kabaret, impro, piosenka oraz film. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 października br. w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Ursynowie.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

MOJA MIŁOŚĆ – I’m Not Ashamed

Dodano: 16.10.2018 18:50 | 24 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

W kolejnym pokazie z cyklu Dobrego Kina mamy okazję zaprezentować popkulturowe rekolekcje w najlepszym wydaniu, dla Państwa - Moja miłość. Spotkanie filmowe poprowadzi dziennikarka Dorota Kołodziejczyk.
MOJA MIŁOŚĆ to fabularna opowieść o Rachel Joy Scott – pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Film powstał w oparciu o historię Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek.
Szczegóły: www.dobremiejsce.org

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Spotkanie z Manuelą Gretkowską wokół książki " Poetka i książę"

Dodano: 16.10.2018 17:55 | 18 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Oparta na faktach powieść Manueli Gretkowskiej „Poetka i książę” (Wydawnictwo Znak) odkrywa przed czytelnikami nieznaną historię wielkiej miłości Agnieszki Osieckiej. Miłości niemożliwej, utrzymywanej w tajemnicy przed światem, która ukazuje mroczne, nieznane oblicze jednej z najwybitniejszych polskich autorek. O tym skomplikowanym uczuciu i sprzecznej naturze swojej bohaterki opowie autorka powieści podczas spotkania w salonie Empik Arkadia. Wydarzenie odbędzie się 16 października i poprowadzi je Roman Kurkiewicz.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Zobacz swój MAL warsztaty designu z pracownią Zespół Wespół

Dodano: 15.10.2018 19:55 | 14 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Zapraszamy na warsztaty designu i projektowania znaków w przestrzeni publicznej z Pracownią zespół wespół.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

BRASS FEDERACJA - potańcówka w Spatifie

Dodano: 14.10.2018 22:49 | 14 odsłon | 0 komentarzy

TRU-TU-TU, TRA-TA-TA, BUM-BUM!!! Zapraszamy na kolejny taneczny czwartek z BRASS FEDERACJĄ!!!

Źródło: kulturalnie.waw.pl

„Złe dziewczyny” Wystawa fotografii Julii Szabłowskiej

Dodano: 14.10.2018 19:49 | 14 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Stowarzyszenie Chrząszczyki zaprasza na wernisaż wystawy Julii Szabłowskej « Złe Dziewczyny», który odbedzie się w Domu Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25. w dniu 16 października o godz. 20.30

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Współlokatorzy

Dodano: 14.10.2018 19:49 | 21 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Grafik na lodówce z rozpiską, kto kiedy wynosi śmieci, a kiedy myje wannę to dla większości z nas element wspomnienia z czasów studenckich, kiedy dzieliło się mieszkanie z mniej lub bardziej znanymi osobami. Było taniej i weselej. Cóż, studia się skończyły, a u niektórych taki grafik wciąż wisi na lodówce…

Tagi: Śmieci
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Rozmowy o książkach: Spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską

Dodano: 14.10.2018 18:49 | 15 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy-Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego zaprasza na cykl spotkań ROZMOWY O KSIĄŻKACH. Gościem drugiego spotkania będzie Dorota Masłowska

Tagi: Książki
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Iza Kowalewska & Latynoscy Brothers - w rytmie rumby i bossa

Dodano: 14.10.2018 18:49 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Ona - pełna temperamentu, uwodząca swoim głosem i wzrokiem publiczność. Wokół niej 5 muzyków grających z równą swobodę latynoskie, pulsujące rytmy jak nastrojowe, klimatyczne bossa novy.
Iza & Latynoscy Brothers to spora dawka uczuć wyrażanych poprzez dźwięk i słowa. Teksty autorstwa wokalistki Izy Kowalewskiej, muzykę skomponował pianista i klawiszowiec- Maciej Łyszkiewicz. Świetna sekcja rytmiczna z jazzmanami Adamem Golickim na perkusji i Jackiem Mazurkiewiczem na kontrabasie. Na instrumentach perkusyjnych wybitnie utalentowany Rysiek Bazarnik. Całości dopełnia pełen muzycznego wyczucia saksofonista Luis Nubiola.
Koncert to podróż przez muzykę XX wieku od kubanskiej rumby do brazylijskiej bossa novy, a wszystko to doprawione słowiańską, romantyczną duszą i świetnymi tekstami.
Iza Kowalewska - wokalistka,twórca muzyki, autorka tekstow. Absolwentka Akademii Muzycznej w Lodzi wydz: Muzykoterapia oraz Warszawskiego Państwowego Studium Jazzu.
Założycielka zespołu Muzykoterapia współpracowała z Novika, Fisz, O.S.T.R,Adameme Strugiem,Katarzyną Nosowską, Anną Rusowicz, Krzysztofem Kiljanskim. Finalistka Must Be The Music. Ma na koncie 5 autorskich albumów" Muzykoterapia"," Piosenki Izy-Muzykoterapia" "Diabel mi Cie dał", "Nocna zmiana" I "Pod dachami Paryża”.
Rezerwacje 887 333 383

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Niedzielna Potańcówka w Room 13

Dodano: 14.10.2018 17:49 | 19 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Jeżeli planujesz aktywną i rozrywkową niedzielę, weź pod uwagę wieczorną propozycję Room 13. Usytuowany przy ulicy Mazowieckiej klub, to miejsce, w którym można zrealizować plany niedzielnej zabawy. Tradycją stało się tu organizowanie, w ostatni dzień tygodnia, Niedzielnych Potańcówek.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

II Żoliborski Festiwal Muzyki Sakralnej

Dodano: 14.10.2018 15:49 | 23 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Fundacja Art Connection zaprasza 14 października 2018 r. o godz. 19.30 do Kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul.Krasińskiego 31 w Warszawie na kameralny koncert muzyki i poezji z okazji Dnia Papieskiego, który odbędzie się w ramach II Żoliborskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. Wystąpią: Łukasz Skrobek - baryton i recytacje oraz trio smyczkowe w składzie, Olga Owczynnikow - I skrzypce, Klementyna Schweizer - II skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska - wiolonczela.
W programie koncertu znajdą się kompozycje J.S.Bacha, G.F.Haendla, J.Pachelbela, C.Saint-Saensa oraz poezja Jana Pawła II.
Wstęp wolny.
Koncert współfinansuje Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Kinder zaprasza do wspólnego świętowania swoich 50.urodzin na PGE Narodowym!

Dodano: 14.10.2018 12:49 | 21 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

W niedzielę 14 października na PGE Narodowym Kinder obchodzić będzie swoje 50.urodziny! Do wspólnego świętowana zaproszeni są wszyscy miłośnicy marki – dzieci, młodzież oraz dorośli! Specjalnie dla nich Kinder tworzy unikatowe muzyczno-wizualne show, którego motywem przewodnim będzie podróż przez marzenia w rytmie największych przebojów ostatnich lat! Gwiazdami wieczoru będą Dawid Kwiatkowski, Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży, Katarzyna Łaska, którzy zaśpiewają przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej!

Źródło: kulturalnie.waw.pl

"Emigranci" - spektakl

Dodano: 14.10.2018 12:49 | 25 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Sławomir Mrożek - "Emigranci"
Spektakl Teatru Kontrapunkt

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Homosovieticus na Teatralnej Scenie Talentów

Dodano: 14.10.2018 11:49 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Spektakl HOMOSOVIETICUS, czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki
14.10.2018 godz. 18:00

Tagi: Ciąża
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka

Dodano: 13.10.2018 21:51 | 17 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Warszawska Kapela z Targówka jest jedną z najlepszych kapel w Polsce. Założycielami zespołu w 1995 r. są Senior Jerzy Pasztaleniec oraz Synowie, Paweł i Dariusz Pasztaleniec.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Gala baletowa - koncert baletowy

Dodano: 13.10.2018 19:52 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Serdecznie zapraszamy na Galę Baletową otwierającą nowy sezon artystyczny 2018/2019
Już 14 października o godzinie 15:30 w Białołęckim Ośrodku Kultury na ul. Głębockiej 66 zatańczą dla Was tancerze Les Ballets de Pologne. Poznacie również uczniów klas baletowych naszej Szkoły Baletowej, którzy przygotują dla Was krótkie choreografie.
W programie znajdzie się taniec współczesny, ludowy, charakterystyczny i oczywiście klasyka - pas de deux, wariacje oraz układy zbiorowe z baletów takich jak "La Esmeralda", "Śpiąca Królewna", "Don Kichot", "Paquita", "Konik Garbusek", "Giselle", "Córka źle strzeżona", "Coppelia" i wiele, wiele innych !
Bilety na razie są dostępne w siedzibie naszej Szkoły oraz zespołu na ul. Cypryjskiej 4.
BILETY ONLINE dostępne tutaj:
https://www.ebilet.pl/klasyka/balet-taniec/les-ballets-de-pologne/

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Dobre Kino – Bella i Sebastian

Dodano: 13.10.2018 18:50 | 24 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

W Dobrym Kinie tym razem czas na ciekawe kino familijne - Bella i Sebastian. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Dorota Kołodziejczyk. W trakcie seansu dla dzieci młodszych niż dopuszczalny wiek (film dla osób powyżej 8 roku życia) przewidziane są zabawy prowadzone przez animatora. Zapraszamy całe rodziny!
Opis: ośmioletni Sebastian mieszka z dziadkiem w niewielkiej wiosce we francuskiej części Alp. Od pewnego czasu spokój tutejszych mieszkańców burzy wieść o grasującym w okolicy tajemniczym dzikim zwierzęciu. Pewnego dnia podczas spaceru po górach Sebastian spotyka na swojej drodze bezpańskiego owczarka. Udaje mu się zdobyć zaufanie zwierzęcia. Jest szczęśliwy, że znalazł przyjaciela. Wkrótce jednak okazuje się, że w psie, któremu chłopiec dał na imię Bella, dorośli widzą niebezpieczne zwierzę dziesiątkujące stada owiec. Czy chłopcu uda się ich przekonać, że to nie sprawka sympatycznej Belli i wraz z nią wytropić prawdziwych winowajców?
Szczegóły: www.dobremiejsce.org

Źródło: kulturalnie.waw.pl

SPACER PO STARYCH POWĄZKACH ŚLADAMI CHOPINA

Dodano: 13.10.2018 12:49 | 18 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Jesiennych Spacerków po Warszawie”.
Wycieczkę poprowadzi Sylwia Kasprowicz, licencjonowana przewodniczka po Warszawie.

Tagi: Warszawa, Lada
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Leśne pieśni historii – spacer historyczny z chórem Kohezja

Dodano: 13.10.2018 11:50 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Ruszamy z chórem Kohezja na wędrówkę śladami powstańców do mogiły nieznanych poległych w II wojnie światowej. W programie także krótka lekcja historii z Łukaszem Tulejem i koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Kohezja. Spotkanie zakończy się ogniskiem w Kampinoskim Parku Narodowym.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Miłość na ASAP-ie

Dodano: 13.10.2018 11:50 | 23 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

„Miłość na ASAP-ie” to spektakl komediowy o trudach zachowania zdrowych proporcji między karierą zawodową a życiem uczuciowym.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Sufin/Młynarski: [To jest miejsce na Twój tytuł spektaklu]

Dodano: 13.10.2018 11:50 | 19 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

„Sufin/Młynarski prezentują: To jest miejsce na Twój tytuł spektaklu” to w całości improwizowany dwuosobowy spektakl fabularny. Blisko godzinna historia rodząca się słowo po słowie, gest po geście. Michał i Bartek podróżują przez fabularne zwroty akcji, charakterystycznych bohaterów, konwencje, miejsca i nastroje. Tworzą spektakl usytuowany między nieśpiesznym filmem, abstrakcyjną komedią i skupionymi scenami teatralnymi.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

WOODY SEZ - pierwszy w Polsce koncert nowojorskiego zespołu folkowego

Dodano: 13.10.2018 10:55 | 16 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Koncert w Muzycznym Studiu im. A.Osieckiej

Tagi: Koncerty
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Bajkowa sobota, czyli kolejna odsłona teatralnego cyklu w Wola Parku

Dodano: 12.10.2018 21:50 | 20 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Przyjaźń, nauka, odwaga i wesoła zabawa – tak w kilku słowach można opisać najnowsze przedstawienie dla dzieci, które w sobotę, 13 października, aktorzy Wolskiego Centrum Kultury wystawią w Wola Parku. „Przygody Kubusia i Ancy-monka” to pełna dynamicznych zwrotów akcji bajka, dzięki której najmłodsi po-znają świat matematyki i wyobraźni.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Wszystkie słoiki pod Royal Wilanów!

Dodano: 12.10.2018 20:51 | 18 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Czas jesieni i wysyp pysznych, sezonowych produktów to idealna pora na domową produkcję przetworów z warzyw i owoców. Dlaczego by nie podzielić się nimi ze swoimi sąsiadami, a przy okazji wesprzeć szlachetny cel?

Tagi: Jesień
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Wyjątkowy kiermasz - Otwieramy nasze archiwum! 2. edycja

Dodano: 12.10.2018 19:55 | 17 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Wydawnictwo „Czytelnik” gorąco zaprasza wszystkich miłośników dobrej literatury i wielbicieli dawnych edycji na wyjątkowy kiermasz.
Przygotowaliśmy dla Was najlepsze książki opublikowane przez „Czytelnika” w ostatnich dziesięcioleciach. W ofercie tylko po jednym egzemplarzu z każdego tytułu!
Sobota, 13 października 2018 r.
godz. 11.00 – 16.00
Kawiarnia „Czytelnik”
ul. Wiejska 12a, Warszawa

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Historia Sztuki dla dzieci

Dodano: 12.10.2018 19:55 | 24 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

HISTORIA SZTUKI DLA DZIECI – „Ku czci egipskiego Faraona”. Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 4-7 lat wraz z opiekunami. Prowadzenie: Urszula Kowal-Gajewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 22 427 37 74.
Świeci gorące słońce. Pola nad rzeką Nil w starożytnym Egipcie tętnią życiem. Ludzie przez tysiące lat swojego istnienia nauczyli się czerpać z Matki Ziemi to co dla nich korzystne: uprawiać rośliny i hodować zwierzęta, by mieć, co jeść. Ktoś jednak rządzi całym tym cudownym światem. To Faraon, bóg na ziemi, łącznik między zwykłymi ludźmi a bogami z Panteonu opiekującymi się śmiertelnikami. W pewnym momencie porządek ten zostaje zakłócony. Umiera Tutenchamon – Faraon, którego strawiła choroba i rany, jakich doznał. Co więc teraz? – pytamy. Zobaczmy więc, wejdźmy do grobowca tego młodego króla i przekonajmy się, jak wyglądało życie po odejściu władcy. A zrobimy to oczywiście plastycznie!

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Otwarty warsztat rowerowy

Dodano: 12.10.2018 19:55 | 24 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Otwarty warsztat rowerowy to okazja dla tych, którzy chcą nauczyć się naprawiać swój rower samodzielnie.

Tagi: Rowery, Azja
Źródło: kulturalnie.waw.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami