Wiadomości z tagiem Badania  RSS
W MŚP karty kredytowe popularniejsze od debetowych

Dodano: 18.10.2018 9:50 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Ponad 60 proc. firm z sektora MŚP reguluje wydatki służbowe przelewem, co druga firma płaci gotówką – wynika z badania Diners Club Polska. 15 proc. przedsiębiorców z sektora korzysta ze służbowej karty kredytowej

Źródło: inwestycje.pl

Joshua i Powietkin bez zarzutów. Przeszli badania antydopingowe

Dodano: 18.10.2018 9:35 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Anthony Joshua (22-0, 21 KO) i Aleksander Powietkin (34-2, 24 KO) wzorowo przeszli badania antydopingowe po walce, do której doszło 22 września. Wówczas przez nokaut w 7. rundzie zwyciężył Brytyjczyk, broniąc mistrzowskie pasy czterech federacji.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

ZTM bada satysfakcję klientów. Swoją opinię można wyrazić wypełniając ankietę

Dodano: 18.10.2018 7:30 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Firma Danae na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego prowadzi badanie satysfakcji klientów korzystających ze stron ZTM i PEKA.

Źródło: epoznan.pl

Syndrom FOMO atakuje

Dodano: 17.10.2018 23:48 | 14 odsłon | 0 komentarzy

16 proc. polskich internautów, czyli ponad 4 mln osób, przejawia objawy tzw. syndromu FOMO - czyli lęku przed odłączeniem od Internetu i mediów społecznościowych - wynika z badania, którego wyniki przedstawiono we wtorek w Warszawie.

Źródło: nauka.wiara.pl

VW POLO IV, Trendline 1.4 16V (75 KM), Krajowy, Benzyna, Drugi właściciel.

Dodano: 17.10.2018 21:18 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Volkswagen Polo IV, Trendline 1.4 16V (75 KM), VW POLO Krajowy, VW POLO 9N3, Benzyna, Drugi właściciel. Witam sprzedam Volkswagen Polo 1.4 16V (75 KM) hatchback. Samochód krajowy - Polski salon II właściciel - przebieg: 128 560 km. Pierwsza rejestracja - grudzień 2005 rok. Badania techniczne - grudz…

Źródło: motosprzedaz.pl

Ponad 4 mln Polaków odczuwa lęk przed odłączeniem od internetu

Dodano: 17.10.2018 20:56 | 7 odsłon | 0 komentarzy

16 proc. polskich internautów, czyli ponad 4 mln osób, przejawia objawy tzw. syndromu FOMO - czyli lęku przed odłączeniem od Internetu i mediów społecznościowych - wynika z badania, którego wyniki przedstawiono we wtorek w Warszawie.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Skuteczne targetowanie kampanii reklamowej w kinie

Dodano: 17.10.2018 20:31 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Badania dowodzą, że wizyta w kinie jest dla wielu katalizatorem do wydawania pieniędzy. 55 proc. konsumentów przy okazji wyjścia do kina chętnie jada w restauracjach, a 22 proc. udaje się na zakupy. Efektywne targetowanie kampanii reklamowych w kinie może zatem skłonić do podjęcia decyzji zakupowej. Pozostaje pytanie, jakie elementy  decydują o skutecznym dotarciu do grupy docelowej w kinie. – Czynników mogących na to wpływać jest wiele. Między innymi są to: staranne dobranie czasu i miejsca emisji on-screen, jej kontekstu czy też udział w działaniach wykraczających poza standardowe projekcje nowości filmowych – mówi Mariusz Spisz, prezes zarządu Multikino Media.

Tagi: Kina, Badania
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Brzeg doczeka się obwodnicy wraz z nowym mostem. Jest program inwestycyjny

Dodano: 17.10.2018 19:30 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Wczoraj w Ministerstwie Infrastruktury uzgodniono program inwestycyjny na rozpoczęcie prac przygotowawczych dotyczących budowy obwodnicy Brzegu, w ciągu drogi krajowej nr 39 wraz z nową przeprawą mostową. Starania o realizacje tej rządowej inwestycji trwały latami, ale poprzedni decydenci odsuwali to zadanie w czasie. Teraz po podpisaniu tego dokumentu prace nabiorą tempa. Ogłoszenie pierwszych przetargów możliwe jest jeszcze w tym roku.Jacek Gryga, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad potwierdził realizację tej rządowej inwestycji na konferencji prasowej przed brzeskim starostwem. - Szacunkowy koszt całej przyszłej inwestycji to 360 mln złotych. Z kolei szacunkowy koszt tego procesu przygotowawczego wyniesie 2,9 mln złotych. Szef opolskiego oddziału GDDKiA Przemysław Maliszkiewicz dodał, że do 2021 roku zakończy się pierwszy etap tej inwestycji. - To oczywiście perspektywa dość odległa, ale w ramach opracowania dokumentów jest naprawdę dużo do zrobienia. Ponadto szereg badań, które trzeba zrealizować, czyli powierzchniowe badania sondażowe archeologiczne, musimy wykonać raport oddziaływania na środowisko i uzyskać decyzję środowiskową. Konieczne będą również badania archeologiczne - wylicza Maliszkiewicz. Władze powiatu brzeskiego zabiegały o realizację tej rządowej inwestycji od lat. - Poprzedni decydenci odsuwali tę inwestycję w czasie lub nie widzieli ...

Źródło: radio.opole.pl

Specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN odnaleźli w Łambinowicach 30 nieśmiertelników nieznanej armii

Dodano: 17.10.2018 18:30 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Historycy pracujący na terenie dawnego majątku Scharfenbergów w gminie Łambinowice natrafili na 30 przedmiotów przypominających nieśmiertelniki. Specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej poszukują tam miejsca pochówku żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych z oddziału Henryka Flame ps. Bartek, zamordowanych we wrześniu 1946 roku w ramach operacji 'Lawina'.- Są to przedmioty owalne z napisami, których dziś jeszcze nie jesteśmy w stanie odczytać. Zostały poddane konserwacji - mówi profesor Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej. - Są to przedmioty. które swoim kształtem, ale też miejscem znalezienia korespondują z tym, co przed laty zeznawał jedyny uczestnik mordu, ubek, który przesłuchiwany przez prokuratorów powiedział, że na wrzucone do dołów zwłoki partyzantów wrzucono następnie nieśmiertelniki nieznanej jeszcze armii. To właśnie dlatego ta informacja jest dla nas tak ważna. Zdaniem profesora znalezisko daje nadzieję na potwierdzenie tych słów. - Podprowadza nas to do pewnej wiedzy, ale nie przesądza to o tym, że znajdziemy szczątki bohaterów. Badania cały czas trwają - dodaje Szwagrzyk. Prace archeologiczne na terenie dawnego majątku Scharfenberg mają zakończyć się 26 października.

Źródło: radio.opole.pl

Specjalista ds. Procesów i Doskonałości Operacyjnej

Dodano: 17.10.2018 14:46 | 6 odsłon | 0 komentarzy

ABB Sp. z o.o.
Interesującą pracę w firmie nastawionej na innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie; Możliwość rozwoju zawodowego w
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Badania i rozwój

Źródło: www.praca.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami