Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
Salvini o kandydowaniu na szefa KE. Mówi o dialogu z Polską

Dodano: 18.10.2018 12:42 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Włoski wicepremier Matteo Salvini powiedział, że być może będzie kandydował na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej, bo tego chcą jego sojusznicy. Podkreślił, że prowadzi dialog o współpracy z "polskimi i węgierskimi przyjaciółmi".

Źródło: www.rmf24.pl

Komisja Europejska: Umowa handlowa z Wietnamem gotowa do podpisu

Dodano: 17.10.2018 16:46 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska przyjęła dziś umowę handlową i umowę inwestycyjną między UE a Wietnamem, co umożliwi ich podpisanie i zawarcie. Komisja dowiodła tym samym swej chęci jak najszybszego wprowadzenia tych umów w życie.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Przejęcie Lotosu. Orlen szykuje wniosek do Komisji Europejskiej

Dodano: 17.10.2018 14:28 | 10 odsłon | 0 komentarzy

PKN Orlen złoży wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Grupy Lotos do końca roku lub wcześniej, poinformował prezes Daniel Obajtek.

Źródło: www.money.pl

KE nie będzie interweniować w sprawie Kozłowskiej

Dodano: 17.10.2018 1:45 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Frans Timmermans poinformował, że Komisja Europejska nie będzie interweniować w sprawie wpisania Ludmiły Kozłowskiej do Systemu Informacyjnego Schengen.

Źródło: www.rp.pl

Do sądu UE wpłynęła skarga PGNiG na ugodę KE z Gazpromem

Dodano: 16.10.2018 22:28 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Do unijnego sądu w Luksemburgu wpłynęła skarga Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa na ugodę Komisji Europejskiej z Gazpromem. Przedstawiciele unijnego sądu oficjalnie informują, że sprawie została nadana sygnatura i teraz rozpocznie się wymiana pism procesowych. Później zorganizowana zostanie rozprawa, podczas której przedstawiciele PGNiG i Komisji przedstawią swoje racje. Na podstawie przedstawionych argumentów sąd Unii Europejskiej […]

Źródło: wiadomosci.com

Android z Google Play nie będzie już darmowy. Oto skutki ukarania Google przez UE

Dodano: 16.10.2018 22:09 | 10 odsłon | 0 komentarzy

imageW lipcu informowaliśmy, że Komisja Europejska nałożyła na Google karę wysokości 4,3 miliarda euro za praktyki monopolistyczne. Google szybko zareagowało, ogłaszając, że Android może przestać być darmowy. Firma z Mountain View najwidoczniej nie żartowała, bowiem zmieniony zostanie sposób licencjonowania sklepu Google Play i aplikacji Google na Androidzie. Firma Google miała wykorzystywać swoją...

Źródło: feedproxy.google.com

Radio Opole wyróżnione za realizację projektów w ramach programu INTERREG

Dodano: 16.10.2018 20:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Rozgłośnia Radia Opole została wyróżniona przez marszałka województwa za realizację projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Dziś (16.10) na uroczystej gali w Teatrze Dramatycznym im. Jana Kochanowskiego w piłkarskim stylu zarząd województwa opolskiego podsumował wdrażanie unijnych pieniędzy w regionie od 2014 roku.- Radio Opole sięga po fundusze europejskie od 2010 roku. Obecnie realizujemy już czwarty projekt MOST polsko-czeska współpraca redakcji w ramach programu INTERREG VA Republika Czeska Polska - mówi Magdalena Sakwińska, kierownik zespołu realizującego projekt MOST. - Bardzo cieszymy się, że doceniono naszą pracę, bo to świadczy o profesjonalizmie, rzetelności, współpracy wielu osób w naszej rozgłośni oraz bardzo dobrej współpracy z naszymi sąsiadami i jednocześnie partnerami po stronie czeskiej. Chyba żadna rozgłośnia w Polsce nie może pochwalić się realizacją aż czterech projektów unijnych, a niedługo mamy nadzieję, że i piątego.Opolszczyzna wydatkuje najwięcej pieniędzy z funduszy europejskich spośród wszystkich województw w kraju. Christopher Todd, przedstawiciel Komisji Europejskiej podkreślił, że z dofinansowań skorzystało 6700 firm, a pieniądze wydawane są na szkolnictwo, zabezpieczenie przeciwpowodziowe i transport.- Regionalny Program Op ...

Źródło: radio.opole.pl

Polska zgoda na upadłość po europejsku

Dodano: 16.10.2018 19:47 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Ministrowie sprawiedliwości państw członkowskich potwierdzili w zeszłym tygodniu, że warto pracować nad koncepcją zmian w unijnym systemie upadłościowym zaproponowanym przez Komisję Europejską. Rozpędu więc nabiorą prace nad dokumentem przygotowanym jeszcze w 2016 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Timmermans: Kozłowska może odwołać się do polskiego sądownictwa

Dodano: 16.10.2018 17:47 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska nie zamierza interweniować ws. wpisania prezes Fundacji Otwarty Dialog Ludmiły Kozłowskiej do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS). Wiceszef KE Frans Timmermans oświadczył, że przepisy dają jej możliwość odwołania się od tej decyzji do narodowego systemu sprawiedliwości.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami