Wiadomości z tagiem Prokuratura  RSS
Audi zapłaci 800 mln euro grzywny

Dodano: 17.10.2018 20:00 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Ze względu na manipulacje przy silnikach diesla niemiecka prokuratura nałożyła grzywnę na markę Audi. Firma zaakceptowała karę.

Źródło: www.rp.pl

W Gruzji trwa walka na taśmy i kompromitujące materiały. To ostatnie bezpośrednie wybory prezydenckie w Gruzji

Dodano: 17.10.2018 19:45 | 11 odsłon | 0 komentarzy

W Gruzji przed zaplanowanymi na 28 października wyborami prezydenckimi trwa walka na kompromitujące materiały. W poprzedni weekend w mediach pojawiło się nagranie, na którym słychać, jak urzędnik prokuratury mówi m.in. o zmowie z rządzącą partią.

Źródło: www.deon.pl

Prokurator zaskarżył wyrok ws. banerów antyaborcyjnych. Sąd Okręgowych odrzucił zażalenie

Dodano: 17.10.2018 18:45 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Sąd Okręgowy w Opolu odrzucił zażalenie prokuratury na decyzję sądu rejonowego, który 27 czerwca skazał działaczy fundacji pro-life za antyaborcyjne banery przed szpitalem ginekologiczno-położniczym w Opolu. Wówczas sąd zadecydował, że 6 działaczy fundacji ma zapłacić po 2 tysiące złotych grzywny. Kwestią sporną był jednak termin w jakim wniosek prokuratury w tej sprawie wpłynął do sądu.- Nie można zgodzić się z twierdzeniem, podniesionym w zażaleniu, że prokurator w tym zakresie nie jest związany żadnym terminem, że jeśli wyrok nie jest prawomocny, to może złożyć w dowolnym momencie wniosek o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku i od dnia jego doręczenia biegnie mu 7-dniowy termin do wniesienia apelacji, jak w niniejszej sprawie. Takie rozumowanie stanowiłoby pogwałcenie gwarancji procesowych. Wyrok może być zaskarżony tylko w określonym terminie - mówił sędzia Artur Tomaszewski.- Prokuratura nie kwestionuje ustaleń faktycznych sądu. Dopiero na etapie wyrokowania okazało się, że został popełniony błąd, a grzywna przekracza maksymalny wymiar kary - mówi prokurator Tomasz Wójtowicz. - Zwracam uwagę na to, że nasza apelacja była skierowana na korzyść obwinionych (fundacji pro-life), zatem nie ma tutaj do czynienia, jakiegokolwiek naruszenia zasad gwarancyjnych w odniesieniu do obwinionych, a w ocenie prokuratury to ma kluc ...

Źródło: radio.opole.pl

Komitet Zdanowskiej złożył doniesienie na wojewodę łódzkiego

Dodano: 17.10.2018 15:11 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Zarzuty przekroczenia uprawnień, wprowadzenia w błąd opinii publicznej i usiłowania wpływania na swobodę głosowania wyborców i ich decyzje wyborcze znalazły się w doniesieniu na wojewodę łódzkiego Zbigniewa Raua, które Komitet Wyborczy Wyborców Hanny Zdanowskiej złożył w środę w prokuraturze.

Źródło: fakty.interia.pl

Kolejne zarzuty dla złodzieja zwłok

Dodano: 17.10.2018 15:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Prokuratura postawiła sześć kolejnych zarzutów Dariuszowi R. - mieszkańcowi Gdańska, który przez kilka lat kradł ludzkie szczątki z cmentarzy. Piąć z nich dotyczy kradzieży zwłok, a szósty - próby kradzieży. Do przestępstw dojść miało w latach 2015-2016 m.in. na terenie trójmiejskich nekropolii.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Policjant podejrzany o gwałt na 6-latce

Dodano: 17.10.2018 14:43 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Policjant z Jaworzna jest podejrzany o przestępstwa seksualne wobec 6-letniej dziewczynki. Funkcjonariusz został dziś aresztowany. Sprawę policjanta z jaworznickiej drogówki od kilku miesięcy prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tychach.

Źródło: fakty.interia.pl

Policjant podejrzany o gwałt na 6-letniej dziewczynce

Dodano: 17.10.2018 14:03 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Policjant z Jaworzna jest podejrzany o przestępstwa seksualne wobec 6-letniej dziewczynki. Funkcjonariusz został dziś aresztowany. Sprawę policjanta z jaworznickiej drogówki od kilku miesięcy prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tychach.

Źródło: www.rmf24.pl

Lubuskie: Żołnierze USA pobili Polaków? Pozostają na służbie

Dodano: 17.10.2018 12:45 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Czy amerykańscy żołnierze uczestniczyli w pobiciu w Skwierzynie polskiego dentysty i jego dwóch synów? Sprawę bada prokuratura - informuje Onet, powołując się na serwis Stars and Stripes.

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami