Wiadomości z tagiem Satelity  RSS
Ubezpieczenia rolne - podatny grunt dla nowych rozwiązań [Punkty widzenia]

Dodano: 18.10.2018 8:24 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia upraw wydają się być bardzo podatnym gruntem do implementacji nowych rozwiązań. Dobrym przykładem może być choćby wsparcie procesu likwidacji szkód metodami teledetekcyjnymi, tzn. analizami stanu roślin sporządzonymi na podstawie obrazów z dronów i satelit. Wiosną tego roku przeprowadziliśmy testy przydatności takiego rozwiązania do likwidacji szkód spowodowanych ujemnymi skutkami przezimowania. Pierwsze wyniki wydają się być obiecujące.

Źródło: feedproxy.google.com

Pierwszy polski Copernicus Hackathon już w listopadzie

Dodano: 10.10.2018 11:56 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Celem tego wydarzenia jest stymulacja rozwoju technologii opartych o dane pochodzące z satelitów obserwacyjnych. Do poszukiwania rozwiązań dopasowanych do potrzeb trzech polskich regionów organizatorzy zapraszają zespoły specjalizujące się w wykorzystywaniu danych pochodzących z satelitów obserwacji Ziemi (EO). Rejestracja zespołów możliwa przez stronę projektu do 4 listopada.

Tagi: Satelity
Źródło: di.com.pl

Astronomowie znaleźli gwiazdy przemieszczające się pomiędzy galaktykami

Dodano: 04.10.2018 10:48 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Odkryto gwiazdy poruszające się z dużymi prędkościami w kierunku Drogi Mlecznej, być może wyrzucone z innej galaktyki. O ustaleniach możliwych dzięki analizie najnowszego zestawu danych z satelity Gaia informuje ESA.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Czy satelity skontrolują rolników wyłudzających dopłaty?

Dodano: 03.10.2018 17:33 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Nowoczesne technologie, takie jak obrazowanie satelitarne, mają pomóc w kontroli dopłat dla rolników. Do tej pory kontrolowano ich "na miejscu”, a proces był na tyle kosztowny, że Unia traciła na dopłatach miliony euro. Może się to jednak zmienić dzięki nowym technologiom dostarczanym przez… branżę kosmiczną.

Źródło: di.com.pl

Iran wystrzeli swoje satelity w kosmos

Dodano: 02.10.2018 17:49 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Iran wystrzeli w kosmos trzy swoje satelity - zapowiedziała tamtejsza agencja kosmiczna. Mają być one własnej produkcji.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rosja i Francja prowadzą „małą wojnę w kosmosie”. Rosyjski satelita próbował przechwycić obcy sygnał

Dodano: 10.09.2018 12:56 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Rosja próbowała przechwycić sygnał francuskiego satelity. Francja przyznała się otwarcie do swoich działań w kosmosie.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Złota rączka Wrocław, cennik, tel. 504-746-203. Fachowiec

Dodano: 08.09.2018 0:36 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Zobacz pełną listę naszych usług. Pomagamy w domu, na działce, ogrodzie, posesji oraz przy remoncie. http://omegaplus.home.pl/ Awarie Przepychanie toalet spiralą mechaniczną i elektryczną. Pogotowanie hydrauliczne, usuwanie awarii hydraulicznych. Udrażnianie rur, zatkanego odpływu od zlewu, łazienki, wanny. Przetykanie zatkanej toalety, pogotowie hydrauliczne. Hydraulik usługi. Usługi hydrauliczne. Usługa czyszczenia rur kanalizacyjnych, odpływów obejmuje: przepychanie zlewów, odtykanie toalet, udrażnianie wanien, przetykanie odpływu kabiny prysznicowej i brodzika. Odtykanie toalet, udrażnianie wanien, przetykanie odpływu kabiny prysznicowej i brodzika. Sprzątanie po zalaniu, wybiciu kanalizacji, awarii. Sprzątanie zalanych pomieszczeń, dezynfekcja po fekaliach. Złota Rączka, konserwator, fachowiec. Prace konserwatorskie. Obsługa techniczna budynku. Konserwator. Złożenie mebli, skręcenie, Składanie nowych mebli, Agata, Bodzio, Forte, Black Red White i inne. Montowanie, skręcanie łóżka, komody, szafy, mebli kuchennych, montaż narożnika. Wniesienie do mieszkania oraz transport. Naprawy w domu. "Mąż na godziny", Oferujemy pomoc jednej lub kilku osób w pracach domowych, np: przeniesienie mebli, przestawienie rzeczy przed remontem, po remoncie. Układanie towaru. Wyniesienie mebli na czas remontu. Demontaż starego talerza satelity z balkonu. Demontaż karniszy, oświetlenia. Pomoc w pracach fizycznych w domu i ogrodzie. Naprawa mebli, montaż zawiasów, poprawienie zamykania szafek. Ustawienie i poziomowanie mebli, sprzętu AGD, lodówki. Cennik tel. 504-746-203 Lista naszych usług na: http://omegaplus.home.pl/ Wrocław, Śródmieście, Psie Pole, Stare Miasto, Krzyki, Fabryczna.

Źródło: rozne-ogloszenia.hiperogloszenia.pl

Francuska minister obrony: Rosja próbowała przechwycić transmisję satelitarną

Dodano: 07.09.2018 20:46 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Francuska minister obrony Florence Parly oznajmiła w piątek, że Rosja próbowała w r. 2017 przechwycić transmisje z satelity, którego armie Francji i Włoch używały do bezpiecznej komunikacji. Minister Parly nazwała do posunięcie "aktem szpiegostwa".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Francja oskarża Rosję o "akt szpiegostwa"

Dodano: 07.09.2018 19:45 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Francuska minister obrony Florence Parly oznajmiła w piątek, że Rosja próbowała w r. 2017 przechwycić transmisje z satelity, którego armie Francji i Włoch używały do bezpiecznej komunikacji. Minister Parly nazwała do posunięcie "aktem szpiegostwa".

Źródło: fakty.interia.pl

Kosmiczny magazyn powstanie w Lubuskiem

Dodano: 31.08.2018 16:38 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Magazyn satelitów powstanie w Lubuskiem. Dzięki współpracy naukowców i biznesu zbudowany zostanie tam Park Technologii Kosmicznych - podaje rp.pl.

Tagi: Satelity
Źródło: www.propertynews.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami