Wiadomości z tagiem Ulgi  RSS
Lechiści u Piotra Stokowca mają wyjść poza strefę komfortu. Lider nie ma ulgi u trenera

Dodano: 18.10.2018 7:11 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Lechia Gdańsk, jako lider Lotto Ekstraklasy, zagra w piątek z Piastem Gliwice. Mimo dobrych wyników, Piotr Stokowiec nie odpuszcza swoim zawodnikom. - Musimy ryzykować i podnosić próg wytrzymałości i bólu - powiedział trener.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Razem dla Opola zwraca uwagę na małe i średnie przedsiębiorstwa

Dodano: 17.10.2018 15:08 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Razem dla Opola chce wspierać małych i średnich przedsiębiorców, dlatego proponuje utworzenie strefy MŚP, gotowe działki inwestycyjne i system ulg w tym sektorze. Przedsiębiorcze Opole to jeden z priorytetów Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Opola.- Małe i średnie firmy są często biznesami rodzinnymi. Te osoby nie myślą o wyprowadzce z Opola. Chcą mieć dobre warunki do rozwoju, dlatego chcemy stworzyć strefę małej i średniej przedsiębiorczości - mówi Krzysztof Drynda, lider KWW Razem dla Opola. - Ta strefa polegałaby na tym, że wydzielilibyśmy odpowiedni obszar w mieście, w który uzbroilibyśmy działki inwestycyjne, podzielone na - od około pół hektara do maksymalnie dwóch hektarów. Kiedy do Opola zgłaszają się przedsiębiorcy, którzy chcą kupić taką małą działkę, jest to dziś dla nich problem. A mamy duży zasób nieruchomości, szczególnie po powiększeniu miasta. Dla wszystkich mniejszych przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić swój biznes i myślą o rozwoju swojej działalności gospodarczej Razem dla Opola chce wprowadzić dodatkowe ulgi od nieruchomości. - Mamy szereg takich ulg w Opolu, ale albo są one skierowane przede wszystkim do bardzo dużych inwestorów, albo mamy system ulg, który jest ...

Źródło: radio.opole.pl

Podatki 2019: Sejm zajmie się pakietem projektów podatkowych

Dodano: 16.10.2018 14:41 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Na najbliższym posiedzeniu sejmowym posłowie zajmą się pakietem ustaw podatkowych, w tym m.in. projektami dotyczącymi obniżenia podatku CIT dla małych i średnich firm oraz wydłużenia okresu korzystania z ulgi mieszkaniowej. Większość projektowanych zmian ma wejść w życie już w 2019 r.

Tagi: Sejm, Ulgi, Podatki
Źródło: www.podatki.biz

Ulga na start czasami prawie przez 7 miesięcy

Dodano: 14.10.2018 11:46 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Chcę rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej od 15 października 2018 r. Zamierzam skorzystać z ulgi na start i nie opłacać składek na ubezpieczenie społeczne. Nie wiem jednak, czy nie stracę części ulgi przez rozpoczęcie działalności w środku miesiąca. Może korzystniej byłoby zarejestrować firmę na początku listopada, aby nie tracić połowy miesiąca objętego ulgą?

Tagi: Ulgi
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ulgi podatkowe i podwyżka dodatku na dzieci w Niemczech

Dodano: 14.10.2018 6:00 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Dobra wiadomość dla rodziców wychowujących swoje pociechy lub pracujących w Niemczech. Od lipca 2019 planowana jest podwyżka dodatku na dzieci, tzw. Kindergeld.

Tagi: Ulgi
Źródło: praca.interia.pl

Stare problemy w nowej odsłonie. Jedna strefa ekonomiczna jednak nie taka piękna

Dodano: 12.10.2018 8:45 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Już pierwsze firmy uzyskały ulgi podatkowe wynikające z nowych przepisów zakładających, iż cała Polska jest strefą inwestycyjną. Niestety przedsiębiorcy ubiegający się o takie preferencje muszą zmierzyć się z podobnymi trudnościami, jakie miały podmioty działające w dotychczasowych SSE.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Rząd chce ulgi podatkowej dla producentów "kultowych gier wideo"

Dodano: 11.10.2018 15:20 | 6 odsłon | 0 komentarzy


​Polskich producentów "kultowych gier wideo" będzie wspierać rząd. Projekt ustawy w tej sprawie autorstwa ministerstwa kultury trafił właśnie do konsultacji społecznych.

Tagi: Ulgi
Źródło: www.rmf24.pl

Podatki 2019: Ulga termomodernizacyjna nie dla właścicieli mieszkań

Dodano: 10.10.2018 12:54 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Resort finansów przygotował projekt ustawy, który proponuje wprowadzenie ulgi podatkowej skierowanej do podatników podatku dochodowego od osób fizycznych, opłacających podatek według skali podatkowej 19% stawki podatku oraz opłacających ryczałt ewidencjonowany polegający na odliczeniu od dochodu (przychodu) wydatków poniesionych na efektywną termomodernizację jednorodzinnego budynku mieszkalnego stanowiącego własność podatnika. Projekt wyklucza budynki zbiorowego zamieszkiwania. Z ulgi nie skorzystają więc właściciele mieszkań oraz nie będzie ona stosowana w przypadku bloków czy zabudowy szeregowej.

Tagi: Ulgi, Podatki
Źródło: www.podatki.biz

Pod sennym szerszeniem + premiera teledysku "Służba leśna"

Dodano: 09.10.2018 18:50 | 13 odsłon | 0 komentarzy

„Pod sennym szerszeniem” to połączenie eko-horroru, kina gore i musicalu, którego fabuła dotyczy serii tajemniczych zaginięć w agroturystycznej leśniczówce w pobliżu zmyślonej miejscowości Zagińce.
Co się stanie, gdy piątka miejskich egoistów trafi na wakacje do byłej osady myśliwskiej. Jak wobec dziwacznie zachowującej się pogody zachowają się absurdalnie sklecone postaci: Maksymiliana Oreiro – seksownego informatyka, Agaty Krzewskiej – przyszłej CEO, profesora Szychty-Fiszkę (przez “ę”) – merkantologa, który wie, że od dawna ważniejsze od KNOW HOW jest KNOW HOW MUCH?
Szalona, slapstikowo przerażająca zabawa gatunkowa Klubu Komediowego tym razem dotyka najbardziej aktualnych napięć społecznych – a kwestie ekologii i leśnictwa przecinają się z kwestiami egoizmu i zaniechania. A wszystko w tonacji rodem z najdziwniejszych kreskówek i z elektronicznym brzmieniem kompozycji Radka Łukasiewicza.
***** Strzeżcie się, gdyż las u bram! Drzewa podeszły pod parkan! A z kranu leci gałąź. Michał Sufin i spółka wstrzelili się w modny dziś nurt ekothrillerów czy ekohorrorów, w których przyroda (wreszcie) zaczyna brać odwet na człowieku za wszystkie tortury, jakim ją poddawał przez stulecia. Zrobili to na swój surrealistyczny sposób. (…) Dwie godziny inteligentnej zabawy z aktualnymi tematami w tle. – Aneta Kyzioł, „Polityka”
Tekst: Michał Sufin
Reżyseria: Aneta Groszyńska i Michał Sufin
Muzyka: Radek Łukasiewicz (Pustki, Bisz/Radex)
Scenografia: Michał Jońca
Realizacja dźwięku: Paweł Parzuchowski
Reżyseria światła: Filip Kabulski
Choreografia: Weronika Pelczyńska
Kostiumy: Antonina Samecka i Klara Kowtun
Obsada:
Hanna Konarowska/Matylda Damięcka – Zuzanna Podściulska, aktorka zbyt dramatyczna
Angelika Kurowska/Karolina Bacia – Sylwia Rerum, lajfstajlerka fauny i flory
Weronika Nockowska – Agata Krzewska, szatyna z Szczuczyna, przyszła CEO
Grzegorz Kwiecień – Persefal Kortland, wysłannik wydziału leśnej indagacji
Mateusz Lewandowski – prof. Szychta-Fiszkę, merkantolog porównawczy
Kacper Matula – Maks Oreiro, najseksowniejszy informatyk na rynku, geniusz programowania
Bartosz Młynarski – Adam, szalony grzybiarz
Patronem medialnym spektaklu jest radio Chilli Zet.
Partnerem wydarzenia jest RISK made in Warsaw.
☞ Kiedy: 10 paździrnika (środa) | godz. 19:00
☞ Gdzie: Klub Komediowy | ul Nowowiejska 1
☞ Bilety: 40/30 zł
BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)
Bilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
w kasie Klubu – codziennie od godziny 18 do końca ostatniego spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami