Zielona Góra  RSS
Lehman: wszystkiego obiecać się nie da

Dodano: 18.10.2018 11:48 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Wyścig na obietnice i polityczne deklaracje dobiega końca. W niedzielę odbędą się wybory samorządowe. Teraz o umiarze w przedwyborczych pomysłach. Gościem Rozmowy na 96 FM był Tomasz Lehman. Przewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego w Zielonej Górze kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta. W audycji Tomasza Misiaka mówił, że nie sztuką jest obiecać mieszkańcom … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Pozycjonowanie stron i sklepów w Zielonej Górze – jak nie dać się oszukać?

Dodano: 18.10.2018 10:15 | 24 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


90 tysięcy złotych, tyle do zapłacenia ma do zapłacenia przedsiębiorca, który w 2012 roku podpisał umowę na pozycjonowanie swojego biznesu z firmą E… Umowa została zawarta na czas określony, z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Zawierała luki prawne, które ciężko podważyć, ponieważ zawierała….wszystko, co mało wartościowe i została napisana w taki sposób, aby Klient po przyjściu … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Pałac w Zatoniu – historia rozbłyśnie na nowo [Nieznana Zielona Góra]

Dodano: 18.10.2018 9:49 | 23 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Zielona Góra po połączeniu z gminą stała się jednym z niewielu miast w Polsce posiadającym w swoich granicach kilkanaście pałaców będących perłami architektury. Jedna z takich wyjątkowych perełek znajduje się w zielonogórskim Zatoniu. To pałac usytuowany w części rozległego parku krajobrazowego. W czwartek 18 października ruiny zostaną podświetlone i udostępnione dla mieszkańców.  Günthersdorf, czyli Zatonie … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Dzieje się w Nowym Kisielinie. Fabryka części do aut zaraz ruszy

Dodano: 18.10.2018 9:30 | 24 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Do Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie wprowadziła się kolejna firma. Siedzibę otworzyła tam spółka Spinko Moto – producent wyrobów aluminiowych na potrzeby branży motoryzacyjnej. Prace związane z budową zakładu trwały niecałe 2 lata. Produkcja rozpocznie się już niebawem. Spinko Moto planuje wzmocnić współpracę ze szkołami i Uniwersytetem Zielonogórskim. Zamierza oferować praktyki dla uczniów i … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

9 książek na 9 miesięcy – czy to wyzwanie? Przekonaj się w „Norwidzie”!

Dodano: 18.10.2018 8:45 | 24 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Czytelniczych wyzwań było już wiele. Mole książkowe brały np. udział w akcji „52 książki”, która polegała na czytaniu jednej książki tygodniowo w ciągu całego roku. Biblioteka Norwida wymyśliła natomiast wyzwanie dla konkretnej grupy – dzieci i młodzieży. To konkurs, który ma oczywiście rozbudzić pasję czytania. Mogą w nim startować uczniowie z klas 4-6 i 7-8 … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Wielki tenis w Zielonej Górze! Czym wygraliśmy z konkurencją?

Dodano: 17.10.2018 16:07 | 23 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Rosja, Ukraina, Dania, Estonia, Bułgaria, Szwecja i Polska – te kobiece reprezentacje tenisowe zobaczymy w lutym w Zielonej Górze podczas turnieju grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji. Szykuje się prawdziwa tenisowa uczta, której nie byłoby, gdyby Zielona Góra już wcześniej nie pokazała się z dobrej, organizacyjnej strony. Prawdziwym testem i oknem wystawowym były mecze Pucharu … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Prezydent o pomniku Huszczy: popełniliśmy jeden błąd

Dodano: 17.10.2018 14:38 | 18 odsłon | 0 komentarzy


– Musimy ten błąd szybko naprawić – tak o braku biogramu Andrzeja Huszczy obok pomnika mówi prezydent Janusz Kubicki. Jednocześnie gospodarz miasta odniósł się do lokalizacji postumentu legendarnego żużlowca Falubazu. Pomnik „niezniszczalnego i niezatapialnego” stanął obok Lubuskiego Teatru na deptaku i został entuzjastycznie odebrany przez mieszkańców. W audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki przyznał, … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Studenci poszli śladami polsko-niemieckiej historii. Znaleźli ją w dawnej fabryce amunicji

Dodano: 17.10.2018 12:09 | 26 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Na zielonogórskiej uczelni trwają VI Dni Polsko-Niemieckie. Przyświeca im hasło „Kultura w dialogu”. Studenci uniwersytetów z obu stron Odry prezentują na nich efekty swojej współpracy. Przykładem może być wernisaż wspólnej wystawy fotograficznej. Studenci z Polski i Niemiec wykonywali zdjęcia na terenie dawnej fabryki amunicji DAG Christianstadt. Fotografie z tego miejsca były już prezentowane w Nowogrodzie … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Drukowanie narządów przyszłością przeszczepów? O tym na uczelnianej konferencji

Dodano: 17.10.2018 10:56 | 18 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


„Bezcenny Dar – po prostu życie” to tytuł konferencji, jaka odbywa się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest poświęcona przeszczepom i krwiodawstwu, także w naszym regionie. Spotkanie składa się z wystąpień ekspertów na temat transplantacji oraz debaty. Zagadnienia, jakie poruszą uczestnicy konferencji, to m.in. świadomość transplantacyjna. Jak wygląda ona wśród studentów? Bogumiła Burda dodaje, że przy decyzji … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Bobek: warto powierzyć głos kobietom

Dodano: 17.10.2018 10:39 | 22 odsłon | 0 komentarzy


„Tak dla kobiet w Radzie Miasta” – z takim hasłem do wyborów samorządowych idzie Magdalena Bobek, która ubiega się o miejsce w ratuszu. W tej kadencji, kobiece głosy w radzie dobiegały jedynie z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Magdalena Bobek, która kandyduje z listy Janusza Kubickiego uważa, że kobiet powinno być więcej. Magdalena Bobek kandyduje z … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Jak dostać pracę programisty? Można dzięki „grze w życie”!

Dodano: 17.10.2018 7:21 | 19 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Bez branży informatycznej trudno sobie wyobrazić sprawnie działającą firmę. Z rozwiązań, które proponuje IT, korzystają np. przedsiębiorstwa transportowe. Swoje pomysły na to, jak poprawić jakość ludzkiej pracy, pokaże firma GlobalLogic. Open Day to dzień otwarty, w czasie którego można dowiedzieć się, jak starać się o pracę w GlobalLogic. To również szansa, by podpatrzeć kilka projektów, … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Lanie w hali CRS! Bezlitosny Stelmet, Gliwice rozbite

Dodano: 16.10.2018 22:46 | 20 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Skoncentrowani od początku, a później z uśmiechem i na luzie. Tacy byli koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra we wtorkowy wieczór gromiąc 104:76 bezradne GTK Gliwice. Zielonogórzanie od początku zdominowali gliwiczan, którzy nie mieli w zasadzie żadnych atutów, by podjąć walkę z podopiecznymi jubilata Igora Jovovicia. Już w 3. minucie Stelmet prowadził 11:3, a ciągle … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Pożar Piekarni Cichej Kobiety

Dodano: 16.10.2018 14:32 | 23 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Ten tytuł, to niestety żadna artystyczna prowokacja. We wtorek zapalił się budynek przy ul. Fabrycznej. Chodzi o poddasze siedziby pubu – Piekarnia Cichej Kobiety. Pożar wybuchł we wtorek wczesnym popołudniem. Przed 14:00 ogień został opanowany, jedna osoba została podtruta dymem. Dach budynku będzie musiał zostać rozebrany. ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Uczą, wychowują i pozyskują fundusze. Najlepsi zielonogórscy nauczyciele nagrodzeni

Dodano: 16.10.2018 14:28 | 18 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela, wymaga odpowiedniej oprawy. Przedstawiciele zielonogórskiej oświaty świętowali w Lubuskim Teatrze. To właśnie tam wręczono nagrody dla najlepszych nauczycieli i dyrektorów szkół. Jedną z wyróżnionych jest Danuta Iwańska, bibliotekarka z Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Zielonej Górze. [su quote cite=”Danuta Iwańska”]Nagroda na pewno jest satysfakcjonująca, doceniona jest praca. To … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Pomysł na Zieloną Górę? Naruszewicz: „oddajmy miasto obywatelom, dyskutujmy o inwestycjach”

Dodano: 16.10.2018 11:48 | 18 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


To ostatni moment, by kandydaci w wyborach samorządowych przekonali do siebie głosujących. Cisza wyborcza zacznie obowiązywać w piątek o północy i potrwa aż do niedzieli. Swoimi wyborczymi postulatami podzielił się w Radiu Index Tomasz Naruszewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do rady miasta. Kandydat w okręgu nr 5, który obejmuje m.in. centrum Zielonej Góry, domaga się … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Radosne zamieszanie w improwizacji scenicznej – Dżemo Granie!

Dodano: 16.10.2018 10:23 | 18 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Improwizowane występy na scenie mają być zaskakujące, więc warto co jakiś czas zmieniać ich formę. Inicjatywa Sceniczna Fruuu chce wypróbować w Zielonej Górze nową rozrywkę – tzw. Dżemo Granie. Zasady zabawy tłumaczy Patryk Cyplik, prezes stowarzyszenia Inicjatywa Sceniczna Fruuu. Każda scenka trwa ok. 2-3 minuty. Są to rozmaite gry, np. rozmowa, która ma się składać … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Czy da się schudnąć przy pomocy „diety cud”?

Dodano: 16.10.2018 9:26 | 25 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


W świadomości wielu ludzi funkcjonują tak zwane „diety cud” – obiecują one spektakularne efekty praktycznie bez wysiłku. Kto z nas choć raz w życiu ich nie spróbował? Z reklam w Internecie czy w prasie wyłaniają się otyli mężczyźni i kobiety, którzy po dwóch, trzech tygodniach magicznej kuracji mieszczą się w kilka rozmiarów mniejsze ubrania. Choć … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Chcesz współtworzyć bachanaliowe imprezy? AEGEE znów rekrutuje!

Dodano: 16.10.2018 9:16 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Organizują takie imprezy, jak Dyktando Uniwersyteckie, Zmagania Akademików i UZ Factor, czyli konkurs karaoke. Niemal zaraz po rozpoczęciu nowego roku akademickiego przypominają o swojej działalności. Studenci z AEGEE Zielona Góra chcą przyciągnąć do siebie nowych żaków. W Europejskim Forum Studentów AEGEE Zielona Góra są ludzie z wieloma pomysłami na studencką aktywność. Zdają sobie jednak sprawę, … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Jak sprawnie odnaleźć pupila? Pomoże w tym specjalna aplikacja

Dodano: 16.10.2018 7:53 | 19 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Gdy zgubi się gdzieś zwierzę domowe często trudno o jego identyfikację. Naprzeciwko temu problemowi wychodzi koło naukowe SMART z Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ich aplikacja SmartDog bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Kół Naukowych KoKoN 2018. Pomaga ona w identyfikacji pupila za pomocą smartfonów i technologii zbliżeniowych. Dostępna jest dla każdego, a jej działanie … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Szatnia Akademików: srogie lanie naszych

Dodano: 15.10.2018 19:15 | 18 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


To nie był dobry weekend dla ligowców AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. W Szatni Akademików podsumowanie poczynań I-ligowych poczynań szczypiornistów i II-ligowych siatkarzy. Dotkliwie polegli z liderem I-ligi podopieczni Ireneusza Łuczaka. Akademicy przegrali w Piekarach Śląskich z Olimpią Medex 24:37. W studiu “tłumaczyli się” Maciej Hady i Tyberiusz Chałupka. Szczypiorniści w najbliższy weekend będą chcieli zrehabilitować się … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Wybory samorządowe tuż tuż. Jak oddać ważny głos?

Dodano: 15.10.2018 17:24 | 18 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Tylko kilka dni dzieli nas od pójścia do urn wyborczych. Kampania w wyborach samorządowych ma się ku końcowi. Już w niedzielę będziemy wybierać wójtów, prezydentów i burmistrzów oraz radnych miast, gmin, powiatów i województw. Do głosowania w województwie jest uprawnionych ponad 795 tysięcy osób. Na terenie lubuskiego będzie działało 719 obwodowych komisji wyborczych. Zasady głosowania … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Wernisaż, finisaż i niezły jazz w Muzeum Ziemi Lubuskiej! [Audycja Ekspozycje]

Dodano: 15.10.2018 15:34 | 26 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Kolejnego jesiennego tygodnia w Muzeum Ziemi Lubuskiej wiele się wydarzy. Będą to zarówno imprezy muzyczne, jak te związane z ekspozycjami. Na pierwszy ogień idzie koncert w ramach cyklu „Jazzujące Muzeum”. W Sali Witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej zagra zespół Zagórski/Kądziela Collaboration. Jednym z jego założycieli jest saksofonista Maciej Kądziela. Koncert zabrzmi w czwartek, 18 października o … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, Jazz
Źródło: www.wzielonej.pl

Nie dopadli LFA 1, to LFA 1 dopadła ich! Wataha w ekstraklasie!

Dodano: 15.10.2018 14:16 | 19 odsłon | 0 komentarzy


W sierpniu był smutek i rozczarowanie, bo Wataha Zielona Góra, choć seryjnie gromiła rywali w Lidze Futbolu Amerykańskiego 2, w najważniejszym i ostatnim meczu sezonu z Towers Opole przegrała i to goście cieszyli się z awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Co się odwlecze to nie uciecze, zielonogórzanom nie udało się dopaść LFA 1, ale to … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Sejmik województwa podsumował pracę. Prawie 50 sesji i 800 uchwał w 4 lata

Dodano: 15.10.2018 13:38 | 19 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


16 listopada kończy się kadencja obecnych władz samorządowych. To oznacza, że mimo wyborów (które już za kilka dni), radni miasta czy województwa będą mogli jeszcze obradować. Przedstawiciele lubuskiego sejmiku uznali, że to dobry czas na kilka słów podsumowania. W ciągu 4 lat sejmik województwa wziął udział w 49 posiedzeniach. Ostatnia sesja zwyczajna będzie więc jubileuszową. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, Sejm
Źródło: www.wzielonej.pl

Bocheński: przeszkadza mi brud kampanii

Dodano: 15.10.2018 12:51 | 17 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Jeszcze kilka dni i wraz z ciszą wyborczą, w oczekiwaniu na decyzje wyborców, zamilkną kandydaci, którzy walczyli o głosy. Dobiega końca kampania przed wyborami samorządowymi. O ocenę dotychczasowej kampanii przed wyborami pokusił się Andrzej Bocheński. Radny Zielonej Razem krytykuje oponentów urzędującego gospodarza miasta. Bocheński w audycji Tomasza Misiaka stwierdził również, że prezydent nie może powiedzieć, … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Oddział antyterrorystyczny, zespół psychologów czy prewencja? Policja szuka kandydatów!

Dodano: 15.10.2018 12:02 | 19 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery na Uniwersytecie Zielonogórskim. Do piątku studenci będą mogli dowiedzieć się, jakich specjalistów i w których branżach poszukują lokalni pracodawcy. Wydarzenie jest również zachętą do tego, by zainteresować się pracą w służbach mundurowych. Po raz drugi na uczelni odbędzie się bowiem dzień otwarty z lubuską policją. Na spotkanie zaprasza Małgorzata Barska, rzecznik … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Plener ślubny w Zielonej Górze i okolicach – na jakie miejsca się decydować?

Dodano: 15.10.2018 9:13 | 18 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Pamięć ludzka jest ulotna i nawet najważniejsze wspomnienia z czasem niestety się zacierają. Ich przedłużeniu oraz utrwaleniu służy fotografia, której nie może zabraknąć zwłaszcza w dniu ślubu. Przyszli nowożeńcy, którzy powiedzą sakramentalne „tak” w Zielonej Górze, muszą koniecznie zastanowić się, jakie miejsca wybrać na sesję plenerową. To bowiem wspaniała okazja, aby w atrakcyjnym otoczeniu uchwycić … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, Azja
Źródło: www.wzielonej.pl

Alex Christensen & The Berlin Orchestra – Another Night feat. Anastacia

Dodano: 15.10.2018 7:00 | 23 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Niedługo przed premierą płyty „Classical 90’s Hits 2”, Alex Christensen zaprezentował kolejny oficjalny singiel promujący wydawnictwo. To utwór „Another Night”, w którym gościnnie możemy usłyszeć Anastacię. Soulowy, niepowtarzalny głos wokalistki idealnie współgra z The Berlin Orchestra pod dowództwem Christensena. „Another Night” to singiel niemieckiego projektu, Real McCoy. Piosenka ukazała się w 1993 roku i do … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Jonas Blue feat. Liam Payne & Lennon Stella – Polaroid

Dodano: 15.10.2018 7:00 | 18 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Za sprawą „Rise” z Jack & Jack Jonas Blue zadbał o częstą obecność w głośnikach i słuchawkach latem, natomiast jesienią wielce prawdopodobne, że wszyscy będziemy słuchać „Polaroid”. Tym razem Jonas Blue połączył siły z Liamem Payne’em oraz Lennon Stellą! Kawałek promuje debiutancki album Jonas Blue, który ukaże się w listopadzie tego roku. Produkcją utworu zajął … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: NATO, Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Dan Balan feat. Marley Waters – Numa Numa 2

Dodano: 15.10.2018 7:00 | 27 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Nominowany do Grammy, autor wielu światowych przebojów – Dan Balan – wydał piosenkę „Numa Numa 2”. To sequel słynnego utworu „Dragostea Din Tei”! Do utworu „Numa Numa 2” powstał teledysk, który zrealizowano w Ugandzie. U boku Dana Balana w klipie pojawia się ponad setka dzieci. Wszyscy tańczą w rytm wielkiego hitu, który naładowany jest pozytywną … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami